0 212 551 04 34 & 0 542 551 04 34

Sosyal Medyada Biz}

Saten Kumaşlı Koltuk Takımı Nasıl Yıkanır

Saten Kumaşlı Koltuk Takımı Nasıl Yıkanır

Saten kumaşlı koltuk yıkama sırasında özenle yıkanmalı ve yıkama sırasında oluşabilecek bir aksaklığa meydan vermemek için saten koltuk kumaşı hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekecektir. İstanbul koltuk yıkama firmaları bu konuda hangi cins ve kumaşlı koltuğa nasıl bir yıkama yöntemi uygulayacaklarını iyi bilirler. Peki saten kumaşlı koltuk takımı nasıl yıkanır? Öncelikle kendiniz evde mi yıkayacaksınız veya bir koltuk yıkama firmasından destek alarak onlara mı yıkatacaksınız. Bu ikisi arasında çok fark vardır. Eğer evde kendiniz koltuk yıkayacaksanız size tavsiyemiz koltuğunuzu yıkamadan önce veya şöyle diyelim koltuğunuza su değmeden önce koltuğunuzu güzelce bir süpürün.

Süpürün diyoruz çünkü koltuk takımı üzerinde bulunan kaba materyallerden uzaklaşmanız gerekecektir. Süpürme işlemi bittikten sonra ne çok sıcak nede çok soğuk sadece ılık su alarak koltuğunuzu güzelce ıslatın. Islanan koltuk biraz bekletildikten sonra üzerine koltuk yıkama deterjanı eğer yoksa halı yıkama deterjanı da olabilir, deterjanı üzerine püskürtün. Bir müddet deterjanlı şekilde bekledikten sonra koltuk yıkama fırçası ile koltuğunuzu fırçalamaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde fırçaladıktan sonra iyice köpürecektir.

Bir sürede köpüklü olarak bekledikten sonra şimdi vakumlama zamanıdır. Koltuğun en ince ayrıntılarına kadara vakumlanması ve ıslak kalmaması gerekmektedir. Vakumlanan koltuk eğer hala eski kir veya lekeler duruyorsa bu yaptığınız işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Genelde kalıcı olmayan veya koltuk kumaşı gözeneklerine yerleşmemiş kirler bu yöntemle çabuk çıkabilir. Eğer olayın aslı tam tersi ise işiniz biraz daha zor demektir. Bu defa ikinci bir defa daha koltuk yıkama yöntemi uygulamanız gerekecektir.

58 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button