0 212 551 04 34 & 0 542 551 04 34

Sosyal Medyada Biz}

Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk yıkama aşamaları sırasıyla anlatacak olursak ilk etapta yıkanacak koltuk takımı veya koltukların nasıl ve hangi modalde ve kumaş cinsi gibi kriterleri belerlenir. Sonraki aşama ise yıkamaya ve kurumaya yönelik aşamalardır. Evinizde koltuğnuz mu kirlendi ve yıkamak mı istiyorsunuz? İlk öncelikle koltuk cinsi belirlendikten sonra yıkama yapılacak yerin altındaki örtüler kaldırılır. Nedeni ise yıkama sırasında yerde bulunan döşemelerin, halıların veya kilimyyerin ıslanmaması içindir.

Bu yüzden zemin toplandıktan sonra evinizde bulunan elektrikli süpürge yardımıyla ilk önce koltuklar bir güzel süprülür. Bu arda oda veya salonun pencereyada kapıları açılır ki odada hava sirkülasyonu sağlanmalıdır. Süprülen koltuklar daha önceden sıcak su ve koltuk yıkama şampuanı ile karıştırılmaş deterjan sprey oyarak yada bir süngerle koltuklar üzerine sürülür. Tabii bu sürme işi koltuk veya kanepe daha doğrusu yıkama yapılacak malzemeler iyice ıslanıncaya kadar devam edilir.

Evde Koltuk Yıkama Aşamaları

Tamamen koltuklar deterjanlı suyla ıslatıldıktan sonra diğer koltuk yıkama aşamaları takip ederek sıra bu deterjanı köpürterek koltuk üzerinde hiç bir leke yada kir kalmayana kadar devam edilir. Köpükli su ilede biraz bekledikten sonra sıra durulama ve emme aşamasına gelir. Durulama aşamasından önceki durum koltukların yine vakum vasıtasıyla üzerindeki su kalmayana kadar vakumlanmasıdır. İyice vakumlanan koltuklar daha çabuk kurur ve daha çabuk tekrar kullanıma sunulur. Özelliklede restoranlarda veya müşterilere hitap eden koltukların yıkanması sırasında bu yöntem çok önemlidir. Çünki bir an önce kurumalıki müşteriler geldiğinde ayakta kalmasın. Bu evlerde koltuk yıkama içinde geçerlidir. Evlerde de beklenmedik misafirler her an gelebilir. Bu yüzden ıslak koltuklarda oturtmamak için hemen kuruması gerekmektedir.

559 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button