0 212 551 04 34 & 0 542 551 04 34

Sosyal Medyada Biz}

Deri Koltuk Yıkama

Deri Koltuk Yıkama

Deri Koltuk Yıkama

Deri koltuklarda diğer koltuk çeşitleri gibi zamanla kirlenir ve yıkanması ya da temizlenmesi gerekir. Her ne kadar diğer koltuk takımları gibi kullanım alanı fazla olmasa da yine de kullanım alanları zamanla artmaktadır. Özellikle de yeni evlenen çiftler ya da artık çocukları büyümüş ve yuvadan ayrılmış aileler tarafından tercih edilmektedir. Zaten bu tarz koltuk takımları alınırken ilk önce temizlenmesi ya da yıkanması göz önüne alınarak tercih edilmektedir.

Deri koltuk yıkama diğer koltuklara uyguladığımız daha farklı yöntemlerle yıkanmaktadır. Çünkü dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar koltuk imal edilirken iki farklı kumaş malzemeleri kullanılmaktadır. Birincisi çoğunluğu deri diğeri ise kumaş karışımıdır. Deri ile kumaş karışımı bir arada kullanıldığı için yıkama sırasında problem oluşturmakta buda yıkama yapan koltuk yıkama personelini ya da ev halkını zor duruma düşürmektedir.

Koltuk Yıkama

Sorun şu aslında her iki kumaş ya da deri çeşidi için farklı temizlik ilaçlarının kullanılması gerektiğidir. Bunların ikisini bir arada kullanmak çok zor olsa gerek. Nedeni ise deri için kullanılan deterjan kumaş olan tarafa zarar verebilir, ya da kumaş için kullanılan deterjan deri kısmına zarar verebilir. Bu yüzden her iki tarafında yıkanması sırasında dikkatli bir şekilde davranmak gerekir. Bu tarz koltuk takımlarının yıkanmasında iyi bir koltuk yıkama uzmanından yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde siz kendiniz koltuk yıkama işine soyunduğunuz taktirde oluşabilecek bir zararın geri dönüşü yoktur. Böyle bir durumdan sonra çağırdığınız koltuk yıkamacının bile yapabileceği bir şey yoktur. Ya koltuklarınızı tamire gönderecek ya da atıp yenisini almak zorunda kalabilirsiniz.

Sizi önemli bir konuda daha bilgilendirecek olursak. Deri koltuk yıkama sırasında ilk önce koltuklarınızı ılık su yardımı ile iyice ıslatmanız gerekmektedir. Ama bu ılık suyun içerisine deri kumaşa zarar vermeyecek organik deterjanlar kullanmanız gerekir. Bir müddet bu ılık su karışımı deterjanlı su ile koltuklarınızı ıslattıktan sonra yıkama sırasında döküntüleri olmayan sünger yardımı ile lekelerin veya koltuğun tamamının saat yönünde ovalanmasıdır. Ovalama sırasında veya daha önceden ılık su ile yumuşatılan deri koltuk üzerindeki kir ya da lekeler kendini bırakacak ve yıkama sırasında bu lekelerin çıkması daha kolay bir hal alacaktır.

529 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Ücretsiz Fiyat Al